EN


YIM.BA

blog o výstavbe


Naming, logotyp, vizuálna identita | 2018 
Zadanie:
Blog Bratislava YIMBY mapuje stavebný a urbanistický rozvoj mesta Bratislavy. Popritom si zachováva pozitívny prístup k rozvoju, víta a podporuje ho. Pôvodný názov blogu bol vytvorený akronymom YIMBY – Yes In My BackYard, čo je opak akronymu NIMBY – zaužívaného názvu označujúceho bojovníkov proti výstavbe a rozvoju. V roku 2018 je potreba spolu s redizajnom blogu, z dôvodu obsadenej registračnej značky, aj vytvorenie nového názvu blogu.
Riešenie:
Nový názov YIM.BA (Yes In My Bratislava) je logickým vyústením pôvodného názvu. YIM.BA koncovkou jasne evokuje mesto Bratislava, ako hlavnú tému blogu. Ten je v spoločnosti dobre etablovaný a zafixovaný s osobnosťou Adriana Gubča, čo umožňuje jeho bezprostrednejšie prijatie zo strany užívateľa.Logo a identita sú inšpirované prvou výškovou budovou “Manderlák” v Bratislave. Táto 45 metrová budova bola navrhnutá v roku 1936 architektmi Ludwigom a Spitzerom. Budova sa stala ikonou architektúry 30–tych rokov 20. storočia. V čase svojho vzniku spôsobovala búrlivé reakcie. Mesto nakoniec výstavbu podporilo a urobilo tak krok k modernej metropole. Typografia v logu vychádza z dobového nápisu na tejto budove.Ikonky sú lineárne, vždy doplnené o zjednocujúci prvok bodky, ktorá sa nachádza v logu.


Obsah s rôznorodými fotografiami je decentne dopĺňaný lineárnymi ilustráciami. Tie su tvorené motívmi z Bratislavy. V prvej fáze to je budova “Manderláku” na úvodné odkomunikovanie idei, skrytej za novou vizuálnou identitou. Projekt bude postupne dopĺňaný o ďalšie ilustrácie starších a novovzniknutých dominánt Bratislavy.

 


Ďalšie projekty ︎


studio@hungry.sk
+421 908 263 112


Hungry Studio

Konventná 9
811 03 Bratislava
 
︎ Instagram
︎ Béhance 


Mgr. art.
Ester Nemcová
ester@hungry.sk

+421 944 387 648

 
Mgr. art.
Jakub Lysý
jakub@hungry.sk

+421 908 263 112


Hungry je grafické štúdio. Ponúka komplexné riešenia vizuálneho sveta. Tvorí vizuálne identity, logá značiek, obaly na produkty, plagáty, knihy, webstránky.

Ľuďom v štúdiu Hungry záleží na prostredí, v ktorom žijú, svojou prácou sa snažia kultivovať prostredie a život okolo nich a ich klientov. Ich tím sa rozrastá o profesionálov podľa rozsahu projektu a potrieb klienta. Pravidelne spolupracujú s architektmi, fotografmi, ilustrátormi, tvorcami písma, programátormi, copywritermi a inými kreatívnymi ľudmi.

Hungry štúdio sa nachádza v centre Bratislavy. Za zaujímavými ľudmi však rado chodí kamkoľvek, či je to Humenné alebo Štokholm. Ak si myslíte, že vzájomnou spoluprácou môžete spolu vytvoriť dobré veci, dajte o sebe prosím vedieť.Činnosť


Vizuálne identity
Branding
Naming
Obalový dizajn
Logá
Písmo
Webdizajn
Knihy
Publikácie
Časopisy

Ikony
Navigačné systémy
Plagáty
Klienti


e–learnmedia
Jasmin reštaurácia
e. j. publishing
Kancelária prezidenta SR
Biela clothing
David Šandrik visualization
Vallo Sadovsky Architects
GFI a.s.
Ateliér HAUS

New York Corner
Blog YIM.BA
Urban Market
Mladý pes n.o.
Local act o.z.
Soyart
RB Architects
MAPA Architekti
Mylo kozmetika
Marker